Gruntsūdeņi un meteo sensori

Lauksaimniecībā nepieciešams krāt, glabāt, koplietot un analizēt lielu apjomu telpisko datu. Lielapjoma datu pārvaldība ir izaicinājums. Gruntsūdeņu un meteo sensoru eksperimenta mērķis ir attīstīt tīmeklī balstītu sistēmu lielapjoma agrometereoloģisko un gruntsūdeņu mērījumu datu un modeļu integrācijai, transformācijai un izmantošanai.

Tehnoloģija nodrošinās izpratni par precīziem klimata apstākļiem un veģetāciju. Informācija tiks izmantota, lai sniegtu ieteikumus mēslošanas līdzekļu izmantošanai sezonas laikā un plānotu citas nepieciešamās tehnoloģiskās darbības. Lasi vairāk šeit.

 

Turpināt vai pāriet uz lietotni:

Izveidotā platforma “Gruntsūdeņi un meteo sensori” nodrošina datu, informācijas un analīzes funkcionalitāti lauksaimniekiem. Tajā pieejami dažādi telpisko datu slāņi, gruntsūdens un meteoroloģisko staciju sensoru dati, kas attēloti uz kartes, meteoroloģisko datu prognoze un dažādi analītiskie rādītāji, kas iegūti no tiem. Piemēram, platformai iespējams pieslēgt savus sensoru un iegūt reālā laikā datus uz kartes, kā arī iezīmēt savus laukus, lai tos skatītu kopā ar citiem telpiskajiem datiem (augšņu kartes, satelītattēli, aizsargājamās teritorijas, u.c.), meteoroloģiskajām prognozēm un saņemtu rekomendācijas par piemērotāko laiku dažādu lauku darbu veikšanai (sēšana, smidzināšana, mēslošana, u.c.).