Reģionālais klasteris

Ziemeļaustrumu Eiropas Reģionālā klastera mērķis ir veicināt viedās lauksaimniecības attīstību Baltijas valstīs un Polijā.  Klasteris darbojas kā sākotnējais kontaktpunkts un sasaiste starp lauksaimniekiem un tehnoloģiju piedāvātājiem reģionā, sniedzot informāciju par sadarbības pasākumiem un finansējuma piesaistes iespējām. Tas palīdz samazināt plaisu starp lauksaimniecības un pārtikas nozares “spēlētāju” vajadzībām, izaicinājumiem, interesēm un cerībām, sadarbojoties un komunicējot ar visām iesaistītajām pusēm lauksaimniecības un pārtikas nozares ķēdē – sākot no universitātēm, lauksaimniekiem un viņu organizācijām līdz vietējām, kā arī reģionālajām institūcijām. Ziemeļaustrumu Eiropas Reģionālais klasteris apzina un veicina veiksmīgus digitālās inovācijas tīklus, kompetences centrus un inovāciju eksperimentus.

“SmartAgriHubs” projekts izmanto reģionālo klasteru pieeju, kurā katrs klasteris pārstāv sava reģiona digitālo inovāciju tīklus un kompetences centrus.

Ziemeļaustrumu Eiropas Reģionālais klasteris ir viens no 9 reģionālajiem klasteriem, kas ir iesaistīti “Apvārsnis 2020” projektā “SmartAgriHubs”. Citi projektā iesaistītie reģionālie klasteri: Lielbritānija un Īrija, Skandināvija (Zviedrija, Norvēģija, Somija un Dānija), Francija, Ziemeļrietumu Eiropa (Vācija, Beļģija, Nīderlande), Centrāleiropa (Austrija, Čehija, Šveice, Slovākija un Ungārija), Ibērija (Spānija, Portugāle), Itālija, Dienvidaustrumu Eiropa (Grieķija, Balkānu valstis) Vairāk par reģionālajiem klasteriem lasi šeit.

Klastera ietvaros darbojas 11 digitālo inovāciju tīkli un 12 kompetences centri, kā arī tiks īstenoti 5 inovāciju eksperimenti.

Vairāk informācijas:

north-east-europe

More info:

north-east-europe

karta

Koordinators: biedrība

“Zemnieku saeima”

Adrese: Republikas laukums 2-916, Rīga, Latvija, LV-1010

Mājas lapa: www.zemniekusaeima.lv

Kontaktpersona: Inga Bērziņa

E-pasts: inga@zemniekusaeima.lv

Tālrunis:+371 29282312

Līdzkoordinators: Poznaņas Superdatoru un tīklu centrs)

Adrese: ul. Jana Pawła II 10. 61-139 Poznaņa, Polija

Mājas lapa: http://www.man.poznan.pl

Kontaktpersona: Raul Palma

E-pasts: rpalma@man.poznan.pl

Tālrunis:+48 618585140