Ziemeļaustrumu Eiropas Reģionālā klastera mērķis ir veicināt viedās lauksaimniecības attīstību Baltijas valstīs un Polijā. Klasteris darbojas kā sākotnējais kontaktpunkts un sasaiste starp lauksaimniekiem un tehnoloģiju piedāvātājiem reģionā, sniedzot informāciju par sadarbības pasākumiem un finansējuma piesaistes iespējām. Tas palīdz samazināt plaisu starp lauksaimniecības un pārtikas nozares “spēlētāju” vajadzībām, izaicinājumiem, interesēm un cerībām, sadarbojoties un komunicējot ar visām iesaistītajām pusēm lauksaimniecības un pārtikas nozares ķēdē – sākot no universitātēm, lauksaimniekiem un viņu organizācijām līdz vietējām, kā arī reģionālajām institūcijām. Ziemeļaustrumu Eiropas Reģionālais klasteris apzina un veicina veiksmīgus digitālās inovācijas tīklus, kompetences centrus un inovāciju eksperimentus.
Digitālo inovāciju tīkls (Digital Innovation Hub) ir vienas pieturas aģentūra, kurā uzņēmumi var piekļūt tehnoloģijām un saņemt atbalstu uzņēmējdarbībai. Tas tiecas veicināt uzņēmumu konkurētspēju, paātrinot digitālo inovāciju attīstību un ieviešanu. Izmantojot digitālo inovāciju tīkla pakalpojumus, uzņēmumi saņems konsultācijas par finansējuma piesaistes un sadarbības iespējām, informāciju par tirgu, ekspertīzi un uzņēmuma produktiem, procesiem vai biznesa modelim atbilstošas digitālās tehnoloģijas.
Tehnoloģiju risinājumi lauksaimniecībā var samazināt izdevumus un uzlabot rentabilitāti. Digitālās tehnoloģijas ļauj veidot lēmumu pieņemšanas rīkus ar aktuāliem un precīziem operatīvajiem datiem, piemēram, prognozēšanas un uzraudzīšanas pakalpojumus, lai samazinātu augu aizsardzības līdzekļu, mēslojuma vai antibiotiku izmantošanu. Ilgstspējības audita sistēmas, izmantojot reālā laika informāciju, var samazināt loģistikas izmaksas.
Dzīvās prakses laboratorijas (Living labs) sadarbojas jaunu tehnoloģiju, pakalpojumu, produktu un sistēmu radīšanā, prototipēšanā, validēšanā un testēšanā reālajā dzīvē. Kā inovatīvs biznesa modelis dzīvās prakses laboratorijas veicina resursu ilgtspējīgu mobilizēšanu, labāku sadarbību starp iesaistītajām pusēm visā vērtību ķēdē un rada jaunus pakalpojumus. Koncentrējoties uz inovāciju lietotāju, dzīvās prakses laboratorijas integrēs paralēlus pētījumus un inovācijas procesus publiskajā un privātajā partnerībā.
SmartAgro ir lauksaimniecības inovāciju un tehnoloģiju mājas lapa. Galvenais SmartAgro mērķis ir informēt un iedrošināt lauksaimniekus un citas ieinteresētās puses izmantot jaunās tehnoloģijas, pakalpojumus, produktus un sistēmas ilgtspējīgai nākotnei lauku apvidos. Koncentrējoties uz reģionālo klasteri, digitālo inovāciju tīklu, dzīvajām laboratorijām un tehnoloģiju risinājumiem, kuri ietverti ES pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsis 2020” projektos, mājas lapa piedāvās jaunākās idejas un risinājumus, lai veicinātu inovācijas lauku apvidos. SmartAgro mājas lapu uztur biedrība “Zemnieku saeima” (ZSA).
24. martā notika projekta SmartAgriHubs vebinārs p
14. jūlijā ZSA organizēja lauksaimnieku un ekspert
27. janvārī attālināti notika pirmā Eiropas digitā
Otrdien, 21. janvārī ZSA pārstāves Maira Dzelzkalē
Latvijas IT klasteris aicina pieteikties mūsu līdz
3. decembrī notika EIT Food Hub Latvia un EIT Food
4.decembrī Kazahstānas nacionālā agrārā universitā
Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) turpi
2019.gada 17.oktobrī biedrības “Zemnieku sae
Š.g. 4.oktobrī izstāžu kompleksā “RāmavaR
19. novembrī attālināti norisinājās seminārs par d
28.01.2020. biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdē
Pirmdien, 29. jūnijā no pulksten 14:00 līdz 16:00
9.jūlijā notika projekta SmartAgriHubs vebinārs, k
Lai informētu Vidzemes biškopjus par unikāl
No 6. līdz 7.martam Zemnieku saeima saviem 22 bied
Šī gada 8.oktobrī biedrības “Zemnieku saeima
LASĪT VAIRĀK: https://s3platform.jrc.ec.europa.eu/
28.februārī Bulduros notika ikkadējas biedrības Ze
10.01.2020. Rīgā notika biedrības Zemnieku saeima